0 sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
×
ANTEP FISTIĞI İÇİ
Antep Fıstığı İçi
120 TL

100TL üzeri ücretsiz kargo!
Paket Seçimi

Kabuklarından özenle ayrılmış, tuzlu kavrulmuş gevrek antep fıstığı içi. Uğraş sevmeyenler için en taze ve lezzetlilerini Tazeymiş olarak sizler için seçtik.

Antep fıstığı içi çok sevilen ve oldukça tüketilen bir gıda olarak biliniyor. Özel bir dönemde üretilen Antep fıstıklarının içi ayıklanıyor ve kabuksuz şekilde tüketicinin beğenisine sunuluyor. Kabuklu olanlardan çok daha lezzetli olan Antep fıstığı içi özel yemeklerin ve tatlıların en çok aranan lezzetlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Bir de Antep fıstığının kabuğu ayıklamayı sevmeyenlerin. Tazeymiş olarak Antep fıstıklarının en güzellerini sizin için bahçesinden seçtik, özenle paketledik. 

Antep Fıstığı İçi Neden Özeldir?  

Gaziantep ve Şanlıurfa’da yetişen Antep fıstıklarının lezzetini bilmeyen yoktur. Ancak bu ürün bildiğimiz Antep fıstığından çok daha güzel ve çok daha özel. Hem tadıyla, hem de dokusuyla çok seveceğiniz davet ve ziyafet sofralarınızda vazgeçemeyeceğiniz bir besin olmaya kesinlikle iddialı bir aday. Peki, nereden geliyor bu fıstığın özelliği. Hemen açıklayalım. Antep fıstığı içi fıstığın ilk hasat zamanından elde edilir. Antep fıstığının toplanma zamanından 1 ay öncesinde toplanır. Antep fıstığına göre rengi daha koyu yeşildir. Lezzeti de toplanma zamanından ve bu özel koyu yeşil renginden gelir. Antep fıstığının en güzel halidir de denilebilir. Çok sayıda yemekte ya da tatlıda ana malzeme ya da yan malzeme olarak da kullanılır. Anadolu’da bazı yerlerde boz fıstık olarak da adlandırılırlar. Son olarak Antep fıstığı içi nasıl saklanır diye soracak olursanız oldukça kolaydır. Oda sıcaklığında tercihen güneş görmeyen bir dolapta kilitli paketlerimizde hava ile temasını engelleyerek uzun süre saklayabilirsiniz. 

İç Fıstık Nasıl Üretilir? 

Şanlıurfa ve Gaziantep çevresinde ve ilçelerinde bulunan özel fıstık bahçelerinden toplanırlar. Bu bahçeler bölgenin en verimli ve iklimi en uygun bölümlerinde olan bahçelerdir ve buralarda iç Antep fıstığı için fıstık üretimi gerçekleştirilir. Bu nedenle oldukça özeldir. Normal hasat zamanından 1 ay öncesinde toplanan bu fıstıkların üretilmesi ve tüketiciye sunulacak hale gelmesi kabuklu fıstıkların üretimine ve hazırlanışına benzer. 

Öncelikle iç fıstık yetiştirmek için ayrılan bahçelerden toplanırlar. Bu toplama işlemine de yine bölgede “fıstık kırımı” adı verilir. Fıstıklar toplandıktan sonra işlenmesi ve kabuklarından ayrılması için fabrikaya götürülür. Fabrikada yapılan ilk işlem tüm fıstıkların farklı boyutlarına özelliklerine göre kategorilere ayrılmasıdır. Sonrasında ise dış kısımlarında bulunan kabukları soyulur. Sadece sert kabukları ile kalan fıstıklar güneşin altında birkaç gün bekletilir. Ardından fıstık çıtlatma işlemi yapılmaz, bu cins olan fıstıklarda sert kabukların tamamı fıstıklardan ayrılır. Tazeymiş tarafından sizin için üreticinden özel olarak seçilen paketleri hazırlanır. Antep fıstığı içi fiyatı diğer fıstık türlerine göre biraz daha yüksektir. Ancak bu tamamen lezzetinden gelen bir farklılıktır. Siz de sitemize girerek Antep fıstığı içi satın al kısmından ünlü fıstıklarımızdan satın alabilirsiniz. 

Antep Fıstığı İçinin Faydaları Nelerdir? 

Antep fıstığı içi besin değeri oldukça yüksek bir üründür. Çok sayıda faydası vardır. İnsan sağlığı için tam bir vitamin deposudur. Bunları kısaca sıralamak gerekirse: 

  • Antep fıstığı içi kalori bakımından çok yüksek değildir. Bu nedenle günlük tüketilebilir.
  • Antep fıstığı içi çiğ şekilde de tüketilebilir. Bu hali ile de sağlıklı bir besindir. 
  • Zayıflatıcı özelliği bulunur. Bu nedenle diyet programlarında ara öğün olarak görev yapar ve tavsiye edilir.  
  • İçinde bol miktarda doygun yağ ve protein bulunur.
  • Her gün yarım avuç kadar yenmesi kişinin günlük yağ ihtiyacını karşılamaya yeterlidir.
  • Vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat ve yağ dengesini sağlayabilir. 
  • Vücuttaki kolesterol seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur.

Antep fıstığı içi oldukça lezzetli bir gıdadır. Sadece kuruyemiş olarak tüketileceği gibi çok sayıda yemekte kullanılabilir. Tazeymiş üzerinden Antep fıstığı içi sipariş edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Tazeymiş ürünlerini size gönderdiğimiz kilitli paketlerde kapalı olarak, hava ile temasını önleyerek saklamanızı öneririz. Bu sayede ürünler uzun süre tazeliğini koruyacaktır.

Tüm Türkiye için aynı gün hızlı ve güvenli kargo. Ayrıca sepet tutarı 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz. Yurt dışı siparişleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu ürün için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum ve Değerlendirme Yap

BENZER ÜRÜNLER