0 sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
×
ÇİĞ FINDIK
Çiğ Fındık
70 TL

100TL üzeri ücretsiz kargo!
Paket Seçimi

Çiğ fındık gündelik hayatın pek çok anında her yaştan birey tarafından rahatlıkla tüketilebilecek kuruyemiş çeşitlerinden biridir. Özellikle ara öğünlerde kurtarıcı bir nitelik sergilemektedir. Yoğun bir iş ya da ev yaşamına sahip olan bireyler açısından pratik ara öğünler fazlasıyla önem arz etmektedir. Beraberinde organik çiğ fındık hem lezzeti hem de sağlığı bir araya getirmektedir. Bu sayede ebeveynler açısından da fazlasıyla önemlidir. Çiğ olması ise artı bir özelliğidir. Ek olarak, çiğ fındık potasyum açısından da oldukça zengindir. E vitamini yönünden de zengin olması sayesinde bağışıklığın güçlenmesine de yardımcı olmaktadır. Çiğ fındık protein değeri olarak her yaştan bireyin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir içeriğe sahiptir. Ayrıca lif değerinin de yüksek olması sayesinde her diyetisyen, yemek listelerine eklemektedir. 

Hem Lezzetli, Hem Sağlıklı, Hem Doğadan

Kavrulmamış fındık kanın vücutta doğru bir şekilde dolaşımına katkı sağlamaktadır. Bu sayede ateş ya da soğuk algınlığını kolaylıkla engellemektedir. Benzeri pek çok rahatsızlığı da engellemesi, içeriğinde yer alan E vitamini sayesindedir. Tazeymiş, çiğ fındık nasıl saklanır sorusuna en ideal somut cevabı veriyor. Hava ile teması sıfır olacak şekilde ayarlanmış kilitli ambalajlar sayesinde ürünler tazeliğini kaybetmeden uzun süre tüketilebiliyor. Çiğ fındık neye iyi gelir sorusunun cevabı ise oldukça kapsamlı. Her diyetisyen ara öğünler için 6 ya da 7 adet çiğ fındık tüketilmesini önermektedir. Tokluk hissi vermesi sayesinde aşırı kilo alımının önüne geçmektedir. Çiğ fındık yağ oranı da yüksek olan bir kuruyemiş çeşididir. Bu nedenle kullanım esnasında aşırıya kaçılmadığına dikkat edilmelidir. Aşırı kullanımının önüne geçilmesi ile çiğ fındık yararları bedenin her alanını olumlu etkileyecektir. 

B6 Vitamini Sağ Olsun!

Çiğ fındık B6 vitamini bakımından fazlasıyla zengindir. B6 vitamini sinir sisteminin ideal bir şekilde çalışmasına katkı sunuyor. Sinirleri çepeçevre saran miyelin kılıfının güçlenmesi açısından kullanımı önemlidir. Pek çok diyetisyen tarafından ara öğünlerde çiğ fındık öneri olarak verilmektedir. Diyabet riskini büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Kan şekerinin dengelenmesinde büyük rol oynayan çiğ fındık, reflü ve benzeri hastalıklarda da önleyici bir rol sergiliyor. Ek olarak, çiğ fındık kalp sağlığında da önem teşkil eder. Oleik asit ile kolesterolün düşmesine katkı sağlar. Düzenli tüketimiyle kolesterol yaklaşık %27 oranında düşüyor. Çiğ fındık tane kalori olarak 25-30 gibi bir değere karşılık gelmektedir. Etkili bir antioksidan olması sayesinde kansere karşı da koruma sağlamaktadır. Çiğ fındık saça faydaları da fazla olan bir kuruyemiştir. 

Ebeveynlerin Gözdesi Çiğ Fındık

Çocukların hem sağlıklı hem lezzetli besinlere yönlenmesi ile doğru bir beslenme alışkanlığı kazanması oldukça basit bir duruma dönüşmektedir. DNA’sı sorunlu ve tümör bulunan hücrelerin iyileşmesine katkı sunarak kanser riskini de azaltmaktadır. Çiğ fındık sivilce yapar mı sorusu pek çok ebeveyn tarafından soruluyor. İçerisinde yer alan yağ miktarından dolayı sivilce ve benzeri unsurlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle diyetisyenler tarafından aşırı kullanılmaması öneriliyor. Ek olarak, çiğ fındık yaşlanmanın engellenmesinde de rol sahibidir. Cildin daha parlak görünmesinde de etkili olması sayesinde her yaştan birey tarafından gönül rahatlığıyla kullanılıyor. Ölü hücrelerin ortadan kaldırılmasında aktif bir rol sergileyen çiğ fındık, sağlığı ve lezzeti bir araya getiriyor. Çiğ fındık fiyatları her paket boyutu için değişiklik gösterebiliyor. Bu sayede herkes kendi gereksinimi ölçüsünde edinebiliyor.

Tazeymiş ürünlerini size gönderdiğimiz kilitli paketlerde kapalı olarak, hava ile temasını önleyerek saklamanızı öneririz. Bu sayede ürünler uzun süre tazeliğini koruyacaktır.

Tüm Türkiye için aynı gün hızlı ve güvenli kargo. Ayrıca sepet tutarı 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz. Yurt dışı siparişleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu ürün için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum ve Değerlendirme Yap

BENZER ÜRÜNLER

Özel Datça Dörtlüsü
480.00 ₺
432 ₺
100% Doğal ve TazeÖzel paketleme
%10
Özel Alaçatı Dörtlüsü
504.00 ₺
453.60 ₺
100% Doğal ve TazeÖzel paketleme
%10
Özel Bodrum Dörtlüsü
590.00 ₺
531 ₺
100% Doğal ve TazeÖzel paketleme
%10
Ceviz
80 gr
85 ₺
100% Doğal ve TazeKaliteli ve lüks
Çiğ Kaju
110 gr
90 ₺
100% Doğal ve Taze
Çiğ Badem
110 gr
70 ₺
100% Doğal ve Taze