0 sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
×
KURU ERİK
Kuru Erik
20 TL

100TL üzeri ücretsiz kargo!
Paket Seçimi

Tazeymiş olarak sizler için en taze ve lezzetli, doğal kurutulmuş çekirdeksiz kuru erikleri özenle seçtik. 

Olgun hale gelmiş mürdüm eriklerinden hazırlanan kuru erik kendine ait farklı aroması, koyu rengi, şekerli ve ekşi tadı ile herkes tarafından sevilen bir kuru meyve türüdür. 

Tazeymiş.com ailesi olarak özenle kuruttuğumuz kuru meyveleri sizlere en taze şekilde ulaştırmaya çalışmaktayız. Taze besin sağlıklı yaşamaya katkı sağlar düşüncesi ile ürünlerimizin kaliteli ve taze olmalarına özellikle dikkat etmekteyiz. Çekirdeklerinden arındırılmış şekilde ve doğal olarak kuruttuğumuz kuru erik ürünümüzü size özel olarak paketliyoruz. Sağlıklı bir atıştırmalık alternatifi ve mutfağınızda kullanabileceğiniz lezzetli bir malzeme için kuru erikten faydalanabilirsiniz. Dilerseniz sayfamızdan kuru meyve kategorisindeki kuru eriği sipariş edebilir ve ürün bilgisine ulaşabilirsiniz. 

Kimi zaman kahvenizin yanına bir ara öğün seçeneği olarak, kimi zamansa sağlıklı tatlı tariflerde şeker yerine kullanabileceğiniz kuru erik oldukça faydalı bir kuru meyvedir. Kalp sağlığını koruyan, saçlara doğal bir bakım yapan, bağırsak sistemini düzenleyen, doğal enerji kaynağı olan, göz sağlığını koruyan ve vücuttaki iltihabı temizlemekte yardımcı birçok olumlu etkene sebep olması kuru erik faydaları arasındadır. Kuru erik besin değeri zengin bir meyvedir. Potasyum, lif, mineraller, A ve C vitamini açısından oldukça faydalıdır. Kuru erik kalori değeri ise 100 gramında yaklaşık 260 kcal’dır. Bir kuru erik porsiyon orta boyuttaki 5 adet erikten oluşmaktadır. Yaklaşık 20 gram eden bir porsiyonluk kuru erik sağlıklı bir atıştırmalık ya da ara öğün olarak tüketilebilir.

Özenle Paketlensin, Tüm Lezzeti Korunsun!

Çekirdekleri ayıklanmış ve doğal olarak kurutulmuş ve siyah renkteki kuru erikler özenle paketlenmektedir. Çekirdeksiz kuru erik meyvelerini uzun süre boyuna taze kalması için özel olarak bir pakette sizlere iletmekteyiz. Şeffaf ve sade tasarım ambalajlarımız ile siparişini verdiğiniz kuru erik meyveleri, siparişin verildiği tarihte paketlenmektedir. Ayrıca, paketin kilitli açma kapama sistemi sayesinde hava ile temasını minimuma indirebilir ve kurutulmuş eriklerin uzun süre boyunca taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte sizlere, Türkiye içinde, ürünün sipariş edildiği gün kargoya verilmesi ile güvenli ve hızlı kargo süreci sunmaktayız. Kuru erik fiyatı, paket gramajına göre farklılık göstermektedir. Ek olarak, Tazeymiş.com sayfamızdan kuru erik paketlerine ya da kuru meyve kategorisine göz atabilir, size uygun olan kuru meyvenin ürün yorumlarını ve bilgilerini inceleyebilirsiniz. 

Sağlığınızı koruyan ve lezzeti ile sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanızda yardımcı olacak kuru erik aynı zamanda bol liflidir ve sindirim sistemini dengelemek için sağlıklı atıştırmalıklardan biridir. Sadece atıştırmalık değil, yaratıcılığınıza kalmış birçok tarifte de kuru erikten faydalanabilirsiniz. Genellikle kuru erik, şerbet, hoşaf, kurabiye, reçel, marmelat ya da Osmanlı mutfağından Mutancana gibi birçok tarifte kullanılır.

Kuru Erik ile Sağlıklı Tarifler

Sağlıklı ve tatlı bir tarif yapmak isterseniz, doğal şeker olarak kullanabileceğiniz bir malzeme haline gelen kuru erik, fırın gibi yüksek derecedeki sıcaklıklarda bir tehlike oluşturmadan tatlı ihtiyacınızı gidermekte etkilidir. Çocukların da güvenle yiyebileceği kaliteli ve çekirdeksiz kuru erik atıştırmalığı ile çocuklarınıza da sağlıklı ara öğünler hazırlayabilirsiniz. Su içmekten hoşlanmayanlar için, suyun içine koyacağınız birkaç adet kuru erik ile su içmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. 

Değişik tatlardan hoşlananlar içinse, ana yemeklere eklenerek kuru eriğin tatlı bir aroma vermesi sağlanabilir. Ayrıca, zeytinyağlı yemeklere şeker eklemek yerine kuru erikten faydalanabilirsiniz. Kuru erik meyvesinin verdiği ekşilikten hoşlananlar ise yaprak sarması tariflerinde bu meyveye yer verebilirler. 

Tazeymiş ürünlerini size gönderdiğimiz kilitli paketlerde kapalı olarak, hava ile temasını önleyerek saklamanızı öneririz. Bu sayede ürünler uzun süre tazeliğini koruyacaktır.

Tüm Türkiye için aynı gün hızlı ve güvenli kargo. Ayrıca sepet tutarı 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz. Yurt dışı siparişleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu ürün için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum ve Değerlendirme Yap

BENZER ÜRÜNLER

Keyif Paketi
155.00 ₺
145 ₺
Kaliteli ve lüksÖzel paketleme
%6
Sağlık Paketi
144.00 ₺
134 ₺
100% Doğal ve TazeKaliteli ve lüksÖzel paketleme
%6
Blueberry
110 gr
50 ₺
100% Doğal ve TazeKaliteli ve lüks